Po įvykusio režisieriaus Sergejaus Loznicos filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ pristatymo, filmą išvydę premjeros svečiai negailėjo gerų žodžių garsaus režisieriaus naujausiam kūriniui.

„Tai yra epas, odė mūsų Lietuvai, mūsų istorijai, – po premjeros kalbėjo kino režisierė Giedrė Žickytė, - Tikrai didžiulė padėka Sergejui Loznicai už šią dovaną Lietuvai. Tai, ką jis sukūrė – yra nepaprasta.”

Anot filmo premjeroje dalyvavusios LR Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, režisierius S. Loznica labai gražiai papasakojo mūsų istoriją: “Filme pasakojama istorija labai paliečia. Joje daug profesoriaus Vytauto Landsbergio įžvalgų, kurios, man rodos, yra labai svarbios. Ir šiandien, kuomet neapleidžia jausmas, kad istorija yra linkusi kartotis, mes turėtume tas išmoktas pamokas prisiminti.”

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis sakė nustebęs, kad filme yra nemažai jam nematytos archyvinės medžiagos, kuri sukelia audringus jausmus. “Žiūrėdamas didžiąjame ekrane pasakojamą mūsų kelio į laisvę istoriją, pagauni save, kad taip ir norisi šokti iš kėdės ir prisijungti prie visų tų žmonių, gynusių mūsų šalies nepriklausomybę.”

 

            “Kažkada savo sūnui bandžiau pasakoti viską, kas vyko Sąjūdžio laikotarpyje, bet supratau, kad man nesigauna perteikti tas emocijas, kurias tuo metu išgyvenau. Labai džiaugiuosi, kad atsirado šis filmas, kuris tai padarys už mane”, - kalbėjo aktorė Aldona Vilutytė.

Režisierius S. Loznica sako yra laimingas, galėdamas filmą pagaliau pristatyti Lietuvos žiūrovams. „Lietuviams, man atrodo, tai bus skausminga, bet labai svarbi kelionė atgal į savo praeitį. Labai norėčiau, kad filmą pamatytų visi lietuviai. O aš pasistengsiu, kad jį pamatytų likęs pasaulis. Nes filmo tema ypatingai svarbi šiais laikais. 1988-1993 metų įvykiai Lietuvoje ir jūsų lyderių priimti politiniai sprendimai gali įkvėpti dar vis už laisvę kovojančias tautas. Suteikti joms drąsos“, - sako S. Loznica.

Filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ jau yra pakviestas rodyti 16 pasaulio šalių. Tarptautiniame kino festivalyje IDFA filmas buvo apdovanotas pagrindiniu prizu ir prizu už geriausią montažą.

Pasak Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės, tai ne pirmas režisieriaus S. Loznicos filmas, kuris jai patikęs: „Tačiau šis filmas, matyt, bus artimiausias, nes jame papasakota istorija, kurią atsimenu ne tik iš pasakojimų. Nors tai buvo mano paauglystės metai ir daugelį tų įvykių teko stebėti dar nesuprantant nei grėsmės, nei rizikos, nei atsakomybės, kuri gulėjo ant tuometinių vadovų pečių. Tą aš supratau tik gerokai vėliau. Filme profesorius Landsbergis su ramia šypsena pasakoja apie įvykius, kurie buvo tikrai labai sudėtingi, pasakoja apie stebuklą, kuris įvyko.“

Filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ Lietuvos kino teatrų žiūrovams bus pradėtas rodyti nuo sausio 13 dienos.

Filmą prodiusavo “Studio Uljana Kim” ( Lietuva) kartu su “ Atoms&Void” ( Olandija).

Filmo gamybą finansavo: Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Current Time TV, Prahos pilietinė visuomenė, AB Linas Agro Group.