Kino teatruose – populiariausia visų laikų istorija vaikams „Trys vagišiai ir liūtas“

Nuo kovo 3 dienos kino teatruose – smagi ir pamokanti  istorija visai šeimai apie tris linksmuolius plėšikus „Trys plėšikai ir liūtas“. Animacija sukurta pagal Norvegijos vaikų rašytojo Thorbjørno Egnerio knygą - „Kai plėšikai atvyko į Kardamono miestą". Ši knyga savo šalyje tokia populiari, kad drąsiai ją būtų galima lyginti su mylimiausia Švedijos vaikų rašytoja Astrida Lindgren bei su lietuvių rašytojos Linos Žutautės sukurtu personažu „Kakė Makė“.

Norvegijoje turbūt nerastumėte žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie tris žaviuosius nenaudėlius Kasparą, Jasperą ir Džonataną. Ne viena karta, šioje šiaurės šalyje, užaugo klausydamiesi neįtikėtinai nuotaikingos istorijos. Jai įprasminti sukurtas ne vienas teatro spektaklis, o Kristiansando mieste  įsikūręs pats tikriausias Kardamono miestelio teminis parkas, skirtas pramogoms su visa šeima. Jame galima sutikti ne tik pagrindinius veikėjus,  bet ir pasivažinėti oranžiniu miestelio tramvajumi. Praėjus daugybei metų į šią istoriją atsigręžė ir kino kūrėjai.

„Šiandien ši istorija išlieka tokia pat populiari ir žavi,  kaip ir tada, kai ji buvo sukurta. Joje – svarbios ir aktualios draugystės, tolerancijos, padarytų klaidų suvokimo ir atleidimo temos. Čia daug juoko, skambių įsimenančių dainelių, kalbantis kupranugaris, pats tikriausias naminis liūtas, žavingi Kardamono miestelio gyventojai   – visa tai pamatysime ir animacinėje istorijoje “, –  pasakoja režisierius Rasmus A. Sivertsen.

Režisierius prisipažįsta, kad sukurti filmą apie tai, su kuo tiek daug žmonių turi gilų ryšį, yra iššūkis. „Ši istorija Norvegijoje taip gerai žinoma, kad kiekvienas turi savo nuomonę apie tai, kas tokiame filme teisinga ir kas ne. Daug dėmesio skyrėme, kad tiek vaikai, tiek suaugę žiūrovai patirtų pačias linksmiausias, teigiamiausias ir gražiausias emocijas, suprastų šios istorijos pamokas“, –  teigia režisierius.

Animacinė istorija pasakos apie tris plėšikus, kurie naktimis nuolat apiplėšia Kardamono miestelio kepyklėles ir dešrų parduotuvėles. Gyvena jie – miestelio pakrašty ir savo labai netvarkinguose namuose laiko – tikrą liūtą! Kartą jiems į galvą šovė geneali mintis – pavogti pačią geriausią namų tvarkytoją – panelę Sofi ir štai tada patys linksmiausi nuotykiai prasidėjo. Pačioje istorijos širdyje slypi žinia apie tai, kad padarius klaidų niekada nevėlu pasitaisyti.