Filmo šeimai „Erikas Akmenširdis“ kūrėjus įkvėpė stebuklingas Hario Poterio pasaulis

Balandžio 21 dieną Lietuvos kino teatruose pasirodys lietuviškai dubliuotas filmas visai šeimai  – „Erikas Akmenširdis“. Nuotykių ir stebuklų kupinas filmas nuves žiūrovus į fantazijos kupiną pasaulį, kuriame užkoduota gili ir pamokanti istorija.

Režisierius Ilmar Raag į kino ekranus perkelia savo unikalią viziją, panardindamas tiek jaunuosius, tiek vyresnius  žiūrovus į stebuklingą pasaulį, kupiną nuotykių, pavojų ir didvyriškumo pamokų, kurias išmokęs gali tvirtai žengti gyvenimo keliu.

„Norėjome papasakoti ne tik nuotykių kupiną istoriją, kurioje daug veiksmo ir stebuklų, bet ir perduoti jauniesiems žiūrovams žinią, kad šiame pasaulyje slypi gilesni dalykai, kurie padeda žmogui pažinti save, draugus, artimuosius“,  – pasakoja režisierius I. Raag.

„Kai darėme bandomuosius seansus vaikams, sulaukėme puikių atsiliepimų. Vienas dešimtmetis berniukas man pasakė patį smagiausią komplimentą, kokio esu sulaukęs. Vaikas drąsiai priėjo prie manęs ir tarė, kad nuo šiol „Erikas Akmenširdis“ jo mėgstamiausias filmas po „Terminatoriaus 2“,  –  neslėpė džiugesio I. Raag.

Filmo kūrėjai pripažįsta, kad šis filmas – nemenkas iššūkis visai filmavimo komandai. „Filme pamatysime daugybę efektų, sustiprinančių filmo emociją. Anksčiau nesu kūręs filmo su didžiuliu kiekiu specialiųjų efektų. Tai neabejotinai sudėtingiausias ir kompleksiškiausias filmas, kokį man yra tekę kurti“, – prisipažįsta filmo režisierius.

Kino juostoje kuriamas fantazijų pasaulis labai įspūdingas. Pasak režisieriaus, įkvėpimo šiam filmui jis sėmėsi iš garsiųjų Hario Poterio knygų. „Visuomet buvau uolus knygų apie Harį Poterį skaitytojas. Lentynose turiu visas Džoanos Rouling knygas, jos – neišsenkantis fantazijų lobynas. Kurdamas savąją istoriją tvirtai sau pasakiau, jeigu kada gyvenime bus suteikta laisvė panaudoti visą savo vaizduotę, tai atsitiks šiame filme“, –prisipažįsta režisierius.

Kino istorija pasakoja apie vienuolikametį berniuką Eriką, kuris galvoja, jog jo širdis akmeninė. Atvykęs į paslaptingą pilį, Erikas susipažįsta su aktyvia ir išdykusia mergaite Marija. Marija turi slaptą planą – surasti bei išgelbėti savo mamą, kurią prie Afrikos krantų pagrobė piratai. Abu vaikai leidžiasi į neįtikėtinų nuotykių kelionę giliausiomis ir paslaptingiausiomis pasaulio jūromis.

Filmas „Erikas Akmenširdis" – brangiausias Estijos vaidybinis filmas, sukurtas bendradarbiaujant kartu su  Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Liuksemburgo bei Suomijos prodiuseriais. Kūrybinę komandą sudaro geriausi savo srities specialistai ir tarptautiniu mastu pripažinti menininkai, tarp kurių ir lietuvių kūrėjų pavardės. Už muzikos skambesį šiame filme atsakingas kompozitorius Kipras Mašanauskas, garso režisierius – Vladimiras Golovnickis. Filmo prodiuseriai Lietuvoje – „Studio Uljana Kim“. Filmo gamybą ir platinimą dalinai finansavo „Lietuvos kino centras“.