- Istorija
- Kino veikla
- Edukacinė veikla
- LED ekrano nuoma
- Privatus kino seansas
- Draugai ir partneriai
- Apie mus rašo
Edukacinė veikla:
Edukacija „Kino pamoka“
Nuo 1994 m. kino centras „Garsas“ vykdo edukacinę programą „Kino pamoka“, kuri yra populiari tarp Panevėžio miesto bei rajono mokyklų ir darželių. Programa skirta įvairaus amžiaus dalyviams - nuo darželinukų iki abiturientų. Jos metu mokiniai supažindinami su nekomerciniu Europos kinu. Filmų tematikos skiriasi priklausomai nuo žiūrovų amžiaus. Aptariamos įvairios temos, tokios kaip patyčios ir jų priežastys, vaikų tarpusavio bendravimas, santykiai su suaugusiais, savęs pažinimo svarba, proto ir emocijų darna, šeimos samprata ir šeiminės problemos, psichologiniai kompleksai, jų įveikimas, lytinis tapatumas, atsakingas lytinis elgesys, gyvybės samprata, atsakomybė už kitą asmenį bei visuomenės įtaką paauglių sprendimams.
Edukacija „Kino istorija“
Nuo 1994 m. vykdoma edukacinė ekskursija „Kino istorija“. Kino centre „Garsas“ moksleiviai supažindinami su kino raida, kino teatro istorija, senosiomis bei naujosiomis kino rodymo technologijomis. Papasakojama, kokie technologiniai laimėjimai lėmė kino atsiradimą, kokie žmonės prisidėjo prie pirmųjų filmų sukūrimo ir rodymo viešai. Pristatoma kino centro „Garsas“ istorija, kuri prasidėjo 1928 m. ir tęsiasi iki šių dienų; parodoma į lietuviško kino istoriją įėjusių filmų plakatų kolekcija. Moksleiviai turi galimybę ne tik išgirsti, bet ir pamatyti dalelę kino istorijos: pristatomas kino projektorius, skirtas 35 mm kino juostai ir papasakojama, kaip jis veikia. Parodoma, kur kino juostoje užkoduotas garso takelis, kiek kadrų sudaro vieną filmo sekundę ir dovanojamos 35 mm kino juostos, kuriose įrašyta viena filmo sekundė. Tai mokiniams leidžia tiesiogiai prisiliesti prie kino istorijos. Ekskursijos metu jos dalyviai turi galimybę apsilankyti kino užkulisiuose bei susipažinti su operatoriaus darbu. Taip pat moksleiviai vedami į kino sales, kuriose pristatoma, kaip sklinda garsas ir kaip užtikrinama jo kokybė. Ekskursijų programa sudaryta atitinkamai pagal moksleivių amžių, tad skirtingoms amžiaus grupėms pristatomi skirtingi kino istorijos aspektai. Visų klasių moksleiviai skatinami aktyviai dalyvauti kino istorijos ekskursijoje: klausti bei atsakyti į užduodamus klausimus, reikšti savo mintis, samprotauti ir dalintis žiniomis. Ši veikla vykdoma tam, kad ugdytume sąmoningą kultūros puoselėtoją ir aktyvų kultūros procesų dalyvį.
Nuo 2019 m. sėkmingai vykdomos Kultūros paso veiklos pradinukams „Kino istorija“ ir „Kino pamoka“.
Edukacija vaikų darželiuose
Kino centras vykdo edukacinį projektą, kurio tikslas yra supažindinti jaunąją kartą su nekomerciniu kinu. Edukacinių programų koordinatorė kartu su kino mechaniku vyksta į darželius, pradines mokyklas, kuriuose rodoma animacinių filmų programa. Po trumpametražių filmų jaunieji žiūrovai žaismingai supažindinami su viena iš meno šakų kinu ir pasitelkiant žaidimus pristatomos pamatinės kino sąvokos: teigiami, neigiami, neutralūs veikėjai, garso takelis, stambus, vidutinis planai. Aptariama, kokius jausmus sukėlė tam tikri filmų veikėjai, vaikai mokomi emocijas išreikšti spalvomis. Po filmo vaikams dovanojama viena sekundė iš filmo, t. y. kino juosta iš 24 kadrų.
Respublikinis trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“
Nuo 2005 m. sėkmingai rengiamas Respublikinis trumpametražių filmų festivalis „Aš+Miestas=Kinas“. Šis projektas skirtas skatinti kūrybiškumą, saviraišką, pilietiškumą, jaunųjų menininkų iniciatyvas, pristatyti visuomenei jaunųjų kūrėjų darbus. Festivalis kasmet kviečia visus kino meno mylėtojus pažvelgti į miestą pro kino kameros objektyvą bei kurti savo trumpametražius filmus apie tai, kas mus supa ir kuo mes gyvename bei juos pristatyti didžiajame kino ekrane Panevėžio kino centre „Garsas“. Šio festivalio metu nekonkursinėje programoje rodomi ir du trumpametražiai filmai, sukurti kino centro „Garsas“ kasmet organizuojamose kino dirbtuvėse jaunimui. Festivalyje gali dalyvauti visi norintys. Vienas autorius ar autorių grupė gali pateikti vieną filmą. Juos vertina ir į festivalio konkursinę programą atrenka kompetentinga kino profesionalų komisija.
Kino dirbtuvės
Nuo 2004 m. rengiamos Kino dirbtuvės kasmet susilaukia aktyvių moksleivių dėmesio, kurių dalis pasirenka kiną, kaip savo profesinį kelią. Kino dirbtuvių dalyviai turi galimybę semtis unikalios patirties iš kino profesionalų, kurie moksleivius moko rašyti filmo scenarijų, filmuoti bei montuoti. Šios stovyklos metu kuriami du trumpametražiai filmai, kurių scenaristai, režisieriai, operatoriai, aktoriai bei montuotojai yra patys dirbtuvių dalyviai. Jų sukurtus filmus galima pamatyti ir didžiajame ekrane kino centro „Garsas“ organizuojamame kasmetiniame festivalyje „Aš+Miestas=Kinas“. Dirbtuvėms vadovauja svarbūs Lietuvos kino pasauliui žmonės, tokie kaip auksinio scenos kryžiaus laureatas, režisierius Antanas Gluskinas, operatoriai Vaidotas Digimas, Algimantas Mikutėnas ir kt.