Žiemos ekranai. VASAROS PASAKA
Conte d’été

*****
 Prisijunkite ir balsuokite!
1993 1:43 Drama Prancūzija N-13 Prancūzų Lietuvių Prancūzų Institutas Lietuvoje Éric Rohmer Melvil Poupaud, Amanda Langlet

Apie filmą

Kuklus ir neryžtingas Gaspar’as atvyksta atostogų į Bretanės pajūrį, romantiškai vildamasis, kad netrukus prisijungs ir jo mylimoj Lena. Tačiau netikėtai užsimezgusi pažintis su Margot ir jos drauge Solène’a  įtraukia jaunuolius į atostogų meilės trikampį. Nusprendęs nepriimti sprendimų, Gaspar’as neria į jausmų sūkurį.

 Mokytojas ir kino kritikas Éric’as Rohmer’as (1920 – 2010) prancūzų kine debiutavo gana vėlai, tik XXa. 6-ajame dešimtmetyje, bet netrukus pelnė pasaulinį pripažinimą: filmas Mano naktis su Mod (1964) nominuojamas Oskarui ir sulaukia milžiniško publikos susidomėjimo. Autentiškų dialogų meistro, taupaus, realistiško kino kūrėjo filmografijoje – net dvidešimt keturi ilgametražiai filmai, ne kartą apdovanoti prestižiniuose kino festivaliuose. Rohmer’o filmai - subtilūs ir laisvi, juose droviems ar aistringiems meilės susitikimams pradžią duoda lemtingi atsitiktinumai.

Po filmo peržiūros kino gurmanų klubas „Veidrodžio ložė“ kviečia į diskusiją su festivalio programos sudarytoja Egle Čepaite.

Filmas bus rodomas tik sausio 31 d.

 35 mm kino juosta

DALINTIS PER FB

Komentarai (0)

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ


Prisijunkite ir komentuokite!