Šuolis
Šuolis

*****
 Prisijunkite ir balsuokite!
2020 1:24 Dokumentinis Lietuva V Anglų, Lietuvių VšĮ „Moonmakers" Giedrė Žickytė

Apie filmą

„Šuolis“   –  pasaulį pavergusi istorija apie lietuvio drąsą. 1970-aisiais Simas Kudirka peršoko iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį ir pasiprašė politinio prieglobsčio. Grąžintas atgal ir įkalintas, Simas sulaukė didžiulio tarptautinio palaikymo, dėl jo išlaisvinimo buvo rengiamos tūkstantinės demonstracijos. Lietuvis iš Griškabūdžio tapo tarptautiniu žmogaus laisvių pažeidimo simboliu, o jo likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Šie įvykiai Šaltojo karo metu sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje.

Po penkiasdešimties metų Simas Kudirka, lydimas žinomos režisierės Giedrės Žickytės, vėl grįžo į amerikiečių laivą „Vigilant“. Šį kartą –  dar kartą išgyventi jo likimą pakeitusį šuolį. Taip gimė savo siužetu geriausiems Holivudo trileriams nenusileidžiantis, daugiausia per pastaruosius metus dokumentinio kino laurų pasaulyje surinkęs, lietuvių režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“.

Uždeganti herojaus charizma, įspūdingos archyvinės medžiagos, netikėtumų kupina, paties Simo lūpomis pasakojama istorija, Lietuvos kino teatruose pasirodys jau nuo rugsėjo 17 dienos.

DALINTIS PER FB

Komentarai (1)

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ


Prisijunkite ir komentuokite!
Žydrūnė 2022-01-06 19:19:35
Ar būtų galimybė parodyti šį filmą savaitgalį. Nespėjome pamatyti, o darbo dienomis neturime galimybės.
Ačiū
Atsakyti