KP23 | Sent Omeras
Saint Omer

*****
 Prisijunkite ir balsuokite!
2022 2:02 Drama Prancūzija N-16 Prancūzų Lietuvių KINO PAVASARIS Distribution Alice Diop Kayjie Kagame, Guslagie Malanda, Valérie Dreville, Aurélia Petit

Apie filmą

Jauna rašytoja Rama laukiasi ir nerimauja dėl būsimos motinystės. Ji išvyksta į Sent Omerą stebėti Lorensės Koli teismo proceso. Kaltinamoji nužudė savo 15-kos mėnesių dukrelę – paliko ją nusinešti potvynio bangai Šiaurės Prancūzijos paplūdimyje. Teismo procese girdimi paaiškinimai bei liudininkų parodymai pajudina Ramos įsitikinimus ir leidžia mums, stebėtojams, įvertinti savo išankstines nuostatas. Filmas paremtas tikra istorija. 

„Režisierė Alice Diop, iki šiol kūrusi dokumentinį kiną, itin jautriai žvelgia į savo filmų veikėjus. Vaidybiniam debiutui ji pasirinko tikrą istoriją ir pradedančias aktores, nuo kurių įspūdingo darbo neįmanoma atitraukti akių. Stebint stiprėja jausmas, kaip sudėtinga atskleisti tiesą – giliausius ir subtiliausius vidinių būsenų niuansus – tiems, kurie vadovaujasi taisyklėmis, visuomenės normomis ir tradicijomis. Tai šiuolaikinis grįžimas prie Medėjos mito – šiame procese nuo pradžių yra aišku, „kas“. Neaišku tik – kodėl?“ (Ignė Smilingytė) 

DALINTIS PER FB

Komentarai (0)

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ


Prisijunkite ir komentuokite!