KP23 | Aklas gluosnis, mieganti moteris
Saules aveugles, femme endormie

*****
 Prisijunkite ir balsuokite!
2022 1:48 Kanada, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija N-13 Anglų, Prancūzų Anglų, Lietuvių KINO PAVASARIS Distribution Pierre Földes Pierre Földes, Ryan Bommarito, Shoshana Wilder , Marcelo Arroyo, Scott Humphrey, Arthur Holden

Apie filmą

Kijoko penkias dienas žiūri televizijos reportažus apie Tokiją sukrėtusį žemės drebėjimą, o tada palieka vyrą ir išsikrausto iš namų. Jos vyras Komura darbe gauna savaitę atostogų ir išvažiuoja pristatyti paslaptingą dėžę dviem merginoms. O jo kolega vienišius skolų išieškotojas Katagiri kartu su milžiniška kalbančia varle imasi gelbėti Tokijo. Šiose Murakamio istorijose, kur magiškai susipina sapnai, vizijos ir realybė, ieškoma pasiklydusios katės ir kažko daugiau.

„Pastaraisiais metais Lee Chang-dongo „Degantis“ ar Ryusuke Hamaguchio „Drive My Car“ įtikino, kad japonų rašytojo Harukio Murakamio kūryba puikiai tinka ekranizuoti. Tačiau perteikti šešių trumpų Murakamio istorijų, pagal kurias sukurtas šis scenarijus, magišką realizmą ir švelnų absurdą tinkamiausia yra animacijos forma. O jei vis dar galvojate, kad animacija įdomi tik vaikams – metas pakeisti nuomonę.“ (Dovilė Grigaliūnaitė) 
 
Apdovanojimai
 
Pasaulinė premjera: Annecy animacinio kino festivalis, 2022 m.
Apdovanojimai: Žiuri paminėjimas, Annecy, 2022 m. 
 
Režisierės(-iaus) biografija
 
Pierre’as Földesas yra režisierius, kompozitorius ir tapytojas. Gimė JAV, užaugo Paryžiuje, čia mokėsi groti pianinu ir komponuoti muziką. Karjerą pradėjo Niujorke, kur kūrė muziką kino filmams ir reklamoms. Grįžęs į Europą susidomėjo animacija ir sukūrė kelis trumpus animacinius filmus, išsiskiriančius unikaliu stiliiumi ir technika. „Aklas gluosnis, mieganti moteris“ yra debiutinis jo ilgo metro filmas.
DALINTIS PER FB

Komentarai (0)

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ


Prisijunkite ir komentuokite!