In memoriam. A. Kvedaravičius. Mariupolis

*****
 Prisijunkite ir balsuokite!
2016 1:30 Dokumentinis Lietuva, Prancūzija, Ukraina, Vokietija N-13 Rusų, Ukrainiečių Anglų, Lietuvių UAB "Garsų pasaulio įrašai" Mantas Kvedaravičius

Apie filmą

Kino seansas, skirtas režisieriaus Manto Kvedaravičiaus atminimui.

Kultūros antropologo ir kino režisieriaus M. Kvedaravičiaus „Mariupolis“ – tai filmas-esė apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje, kur kažkada gyveno graikai. Šiandien Mariupolis nuolat laukia karo. Šis laukimas tapo kasdienybe nelegalia žvejyba besiverčiančiam žvejui, įsimylėjėliams, darbininkams, muzikantams, Pergalės dienos šventės dalyviams. „Vakar bombų negirdėjau, tik sprogimų atšvaitai debesyse matėsi per mano langą“, – sako smuikininkė. „Nemačiau sprogimų, dirbau sode“, – jai antrina Mariupolio akordeonistas. Filmas dedikuotas Mariupolio poetams ir batsiuviams, o „Berlinalės“ rengėjai M. Kvedaravičiaus filmą vadina vizualiai išraiškinga pagarbos duokle į krizę panirusiam miestui.


„Mariupolio“ sumanymas gimė, kai M. Kvedaravičius ruošėsi ir filmavo pirmas ilgametražio eksperimentinio filmo „Stasis“ scenas. “Pradėjus filmuoti ankstyvą 2015 m. pavasarį Mariupolis jau buvo tapęs fronto linija kare su prorusiškomis jėgomis. Buvo akivaizdu, kad šis miestas, išgyvenantis istorinius įvykius, gali pasiūlyti daugybę unikalių personažų, vietų, situacijų. Tai miestas, savyje talpinantis atskirą filmą. Sukurti jį buvo spontaniškas, bet kartu labai apgalvotas sprendimas“, – sako M. Kvedaravičius.

2011 m. Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje dokumentinis filmas "Barzakh" apie Čėčėnijoje dingusius žmones buvo apdovanotas Ekumeninės ir „Amnesty International“ žiuri prizais, apkeliavo daugybę tarptautinių festivalių, Lietuvoje pelnė „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą už geriausią metų dokumentinį filmą. Naujas M. Kvedaravičiaus darbas „Mariupolis“ tęsia režisieriaus realybės tyrinėjimus, siekia įvaizdinti kasdienybės detalių, jose slypinčios būties mitologijos ir politinės žinios dermę.

„Mariupolis“ sukurtas bendradarbiaujant kino kompanijoms „Uljanos Kim studija“ ir „Extimacy Films“ (Lietuva) , „Twenty Twenty Vision Filmproduktion“ (Vokietija), „Rouge International“ (Prancūzija), „435 Films“ (Ukraina).

DALINTIS PER FB

Komentarai (0)

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ


Prisijunkite ir komentuokite!